Historia ZRE Gdańsk

Historia ZRE Gdańsk rozpoczęła się w Gródku w 1933 roku. W latach 30 XX wieku ta niewielka miejscowość stanowiła ważne dla regionu Pomorza centrum innowacji z zakresu wytwarzania, dystrybucji i wykorzystania energii elektrycznej.

Zalążkiem dzisiejszego ZRE Gdańsk był przylegający do elektrowni wodnej zakład produkujący grzejniki elektryczne (Fabryka Grzejników) , który tuż przed II wojną światową zatrudniał prawie 500 osób i posiadał oprócz zaplecza produkcyjnego także własne centrum badawczo-rozwojowe.

Zakończenie II wojny stawiało nowe wyzwania dla energetyki w kraju. Swój udział w odbudowie i rozwoju infrastruktury energetycznej regionu pomorza miały także utworzone w miejsce Fabryki Grzejników w Gródku - Warsztaty Reparacyjno-Wytwórcze.

Lata powojenne to również okres reorganizacji zakładu, któremu finalnie nadano nazwę Zakład Remontowy Energetyki Gdańsk w I połowie lat 50. W ZRE Gdańsk od początku działalności zajmowano się świadczeniem usług w zakresie kompleksowych remontów elektrowni zawodowych początkowo na Pomorzu, sukcesywnie rozszerzając działalność na cały kraj, a następnie Europę.

Dzisiaj ZRE Gdańsk S.A. to prawie 130 osobowa, całkowicie prywatna firma specjalizująca się w budowie turbin wodnych, modernizacjach i remontach elektrowni wodnych, świadcząca specjalistyczne usługi dla energetyki cieplnej oraz rafinerii.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
RECEPCJA
Recepcja
Tel. +48 58 320 77 00 , Tel. +48 601 509 487
Wyślij email